Dzielnica, która nie jest dla snobów
Średnie ceny mieszkań używanych na Woli wynoszą około 9,5 tys. złotych za mkw., mniej więcej tyle samo, co przed rokiem. Za nowe trzeba zapłacić trochę więcej – ponad 10 tys. zł za mkw. W obu przypadkach ceny wykazują wyraźną tendencję do stabilizacji
Pośrednicy są zgodni – Wola to dzielnica niedoceniona, choć ceny wcale nie są tu już niskie. Na przykładzie Woli bardzo dobrze widać, jak reputacja dzielnicy typowo robotniczej może wpływać na reakcje kupujących. Mimo że w miejscu dawnych fabryk powstały nowoczesne biurowce i eleganckie osiedla, żaden snob na Woli nie chce mieszkać.
Niedocenione miejsce
Wola sąsiaduje z Bemowem, Żoliborzem, Ochotą, Włochami i Śródmieściem. Tak zwana bliska Wola to tak naprawdę dla wielu osób Śródmieście – mało kto wie na przykład, że ulica Żelazna to już Wola.
To, że dzielnica ta była rejonem przemysłowym, robotniczym to tak naprawdę atut. Wiele terenów i obiektów przemysłowych, często zaniedbanych, które obecnie są burzone, sporadycznie remontowane i przebudowywane w nowoczesne centra biurowe lub luksusowe powierzchnie mieszkalne (np. Fabryka Koronek na Powązkach).
– Myślę, że cały czas jest to dzielnica...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta