MBA za pieniądze z Unii
Nowa szansa na tańsze studia menedżerskie. Jesienią powinny wystartować pierwsze projekty finansowane z nowego rozdania unijnych dotacji. Dzięki nim dyplom MBA można zdobyć nie za kilkadziesiąt, a za kilka tysięcy złotych
Wszystko jest już przygotowane. Od kilku miesięcy czekają projekty studiów podyplomowych i setki kandydatów. Wprawdzie uczelnie i firmy szkoleniowe nie mogły na razie prowadzić rekrutacji ani promować nowych programów, ale chętnych na tańszą naukę nie brakuje.
Tym bardziej że dzięki unijnemu dofiansowaniu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego cena studiów spada kilkakrotnie. W rezultacie nawet najdroższe, menedżerskie studia Master of Business Administration, które średnio kosztują ok. 29 tys. zł, można skończyć za jedną czwartą, a nawet jedną siódmą tej kwoty. I to w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Są tylko dwa warunki – dyplom wyższej uczelni i skierowanie od pracodawcy gotowego zapłacić za naukę swych menedżerów.
Czekając na konkurs
O zaletach tańszych studiów podyplomowych i szkoleń dla pracowników firmy przekonały się w ostatnich latach, gdy unijne dofinansowanie umożliwiał program operacyjny „Rozwój zasobów ludzkich”. Teraz kolejną szansę na naukę z dopłatą z EFS daje nowy program operacyjny „Kapitał ludzki”.
Od kilku miesięcy uczelnie i firmy szkoleniowe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta