Nowe kierunki na krakowskich uczelniach
Inżyniera bezpieczeństwa, fizyka medyczna, resocjalizacja albo biologia stosowana – to tylko niektóre z nowości przygotowanych przez szkoły wyższe z Krakowa. – Tworzymy nowe kierunki, bo takie jest zapotrzebowanie rynku pracy – tłumaczą przedstawiciele uczelni
W Krakowie działa kilkadziesiąt szkół wyższych. Konkurencja jest tak duża, że uczelnie robią wszystko, by przyciągnąć nowych studentów. Jednym ze sposobów są nowe, interesujące wydziały i specjalności.
Wykształcą znawców Niemiec
Największa i najstarsza krakowska uczelnia – Uniwersytet Jagielloński – stworzyła trzy nowe kierunki oraz sześć nowych specjalności. – Uwzględniając podział na studia stacjonarne i niestacjonarne oraz I i II stopnia, powstało w sumie aż 14 nowych programów studiów prowadzących nabór w nadchodzącym roku akademickim – wyjaśnia Katarzyna Pilitowska, rzecznik UJ. I tak kandydaci na żaków mogą wybierać w takich specjalnościach, jak: neurobiologia, biofizyka, fizyka medyczna, biofizyka molekularna, pedagogika specjalna, resocjalizacja oraz animacja społeczno-kulturowa. Poza tym na Wydziale Zarządzania stworzono specjalność handel i marketing, a na kulturoznawstwie lingwistykę – przekładoznawstwo i komunikację międzykulturową. Na europeistyce można jako specjalność wybrać niemcoznawstwo, a na zarządzaniu – psychologię w zarządzaniu. Z kolei na Wydziale Geografii przybyła specjalność systemy informacji geograficznej.
Dlaczego uczelnia inwestuje w nowe kierunki? – Z jednej strony chcemy dostosować prowadzone już kierunki do wymogów rynku pracy, a dzięki programowi realizowanemu przez nasze biuro karier wiemy, z jakim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta