Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gwiazda musi mieć ideały

30 sierpnia 2008 | Kultura | Jacek Cieślak
Wyclef Jean (1972) przez wiele lat był liderem legendarnej już grupy The Fugees, która nagrała takie hity jak „Killing Me Softly” czy „Ready or Not”. W 1997 r. rozpoczął solową karierę  albumem „The Carnival”. Jako producent współpracował m.in. z Destiny’s Child, Whitney Houston, Mary J. Blige, The Black Eyed Peas, Carlosem Santaną i Michaelem Jacksonem. W 2007 r. wydał „Carnival II – Memoirs of an Immigrant”. Zagrał z Mary J. Blige, Norah Jones, Shakirą i Paulem Simonem.
źródło: SONY BMG
Wyclef Jean (1972) przez wiele lat był liderem legendarnej już grupy The Fugees, która nagrała takie hity jak „Killing Me Softly” czy „Ready or Not”. W 1997 r. rozpoczął solową karierę albumem „The Carnival”. Jako producent współpracował m.in. z Destiny’s Child, Whitney Houston, Mary J. Blige, The Black Eyed Peas, Carlosem Santaną i Michaelem Jacksonem. W 2007 r. wydał „Carnival II – Memoirs of an Immigrant”. Zagrał z Mary J. Blige, Norah Jones, Shakirą i Paulem Simonem.

Wyclef Jean; słynny muzyk, producent, założyciel Fugees, gość Orange Warsaw Festival opowiada o charytatywnej działalności i przyjaźniach z Bono i Shakirą

Rz: Na najnowszej płycie występuje pan z tak bardzo różnymi artystami jak jazzująca Norah Jones i grający ciężkiego rocka Serj Tjankian z System of a Down. Ze starszych zaprosił pan Paula Simona. Czy to miał być manifest artystycznej otwartości?

Wyclef Jean: Zawsze imponował mi Quincy Jones, którego fascynowały różne nowe style i nowości spoza Ameryki. To mój muzyczny ojciec chrzestny. Chcę być Quincym Jonesem współczesnych książąt muzyki pop. Kto będzie królem? Okaże się. Osobiście uważam, że ten, który będzie myśleć uniwersalnie. Czas muzycznych gett skończył się raz na zawsze. Taką naukę wyniosłem z domu. W czasach mojego dzieciństwa czarnoskórych kojarzyło się z soulem i rhythm and bluesem. A moja mama słuchała country.

Może pan zaprosić do nagrań wszystkich, ale lista gości jest przecież ograniczona. Z kim najlepiej pracuje się panu w studiu?

A co będzie, jak kogoś pominę, przeczyta wywiad i obrazi się na mnie?

Obiecuję, że nie wyślę „Rzeczpospolitej” do Ameryki.

No jeśli tak... Z grona pań muszę wymienić Shakirę. Rozumiemy się bez słów. Norah Jones jest dla mnie wzorem. A Serj zaimponował mi tym, jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8104

Spis treści
Zamów abonament