W nowym roku podwładni przepracują 253 dni, czyli 2024 godziny
Wychodzi więc na to, że zlecimy im wtedy o jeden dzień i osiem godzin roboczych więcej w porównaniu z bieżącym rokiem
Nie wszystkie ustawowe święta w 2009 r. zagwarantują jednak zatrudnionym dodatkową labę. Niektóre, jak 1 listopada i 3 Maja, przypadają w niedzielę. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny oraz drugi dzień Bożego Narodzenia to soboty. W firmach, gdzie soboty są dniami wolnymi z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, podwładni dostaną dodatkowe dni wolne. W 2009 r. niewykluczone są również przedłużone weekendy. Wystarczy, byśmy uznali 2 stycznia i 12 czerwca za dni wolne od pracy z obowiązkiem odrobienia ich kiedy indziej. Dzięki temu pracownicy zyskają dwukrotnie czterodniowy wypoczynek.
Coroczne rachunki
Jak co roku podajemy gotowe wymiary czasu pracy na następny rok. Wyliczyliśmy je dla najczęściej stosowanych w praktyce okresów rozliczeniowych: miesięcznych, trzymiesięcznych i czteromiesięcznych. Przykładowo w styczniu wymiar czasu pracy wynosi 168 godzin, czyli 21 dni. Jeżeli natomiast układamy grafiki na kwartał, to od 1 stycznia do 31 marca przypadają 504 godziny robocze, czyli 63 dni. Ciekawostką jest to, że w niektórych miesiącach nowego roku jest tyle samo godzin pracy co w roku ubiegłym. Powtarzające się wymiary czasu pracy dotyczą przykładowo czerwca, lipca, sierpnia i września. Tak samo jak w 2008 r. wynoszą one odpowiednio 168, 184, 160 i 176 godzin. Wyniki te osiągamy w sposób przedstawiony na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta