Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo energetyczne nie sprzyja gminom

17 grudnia 2008 | Prawo | Maria Weber

Działania samorządów mogą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o kilkanaście procent. Niezbędne jest jednak przyznanie im odpowiednich kompetencji i przyjęcie nowych regulacji prawnych

Do takich wniosków doszli samorządowcy obradujący w cieniu szczytu energetycznego (1 – 12 grudnia 2008 r.) na sesji w Koninie i Poznaniu wraz z samorządowcami z całego świata.

Opublikowany niedawno dokument Ministerstwa Gospodarki „Polityka energetyczna Polski do 2030 roku” może jednak ostudzić optymizm polskich samorządowców.

Dokument przewiduje wprowadzenie zmian do prawa energetycznego, które zdefiniują odpowiedzialność gmin za przygotowanie lokalnych planów pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną i ciepło. Nie będzie to jednak możliwe m.in. bez ustawy wprowadzającej „białe certyfikaty”, tj. wspierającej działania służące energoefektywności. Samorządy bezskutecznie na nią czekają.

Przyszłość w ekologii

Rozwój energetyki odnawialnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8195

Spis treści
Zamów abonament