Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komórki pod kontrolą

21 stycznia 2009 | Życie Warszawy | Monika Leśniewicz
Z punktu widzenia rodziców telefon umożliwia dziecku nawiązanie z nimi kontaktu
autor zdjęcia: Bartek Sadowski
źródło: Fotorzepa
Z punktu widzenia rodziców telefon umożliwia dziecku nawiązanie z nimi kontaktu

Numer 112 może uratować komuś życie. Telefon to nie kumpel. Nie odpisuj nieznajomym. To tylko kilka zasad, które uczniom warszawskich szkół przekazuje Fonio – bohater nowej akcji społecznej.

Dziecko w wieku szkolnym i telefon komórkowy nie kojarzą się dobrze – kosztowny gadżet, świadczący o zamożności rodziców, przesądzający o wartości dziecka w grupie.

Także opinie rodziców oraz pedagogów są podzielone i kontrowersyjne. – Ile dzieci ma komórkę w klasie mojej córki? Tylko ona nie ma – odpowiada Katarzyna, mama dziewięcioletniej Ani, uczennicy drugiej klasy szkoły podstawowej na warszawskiej Białołęce. – W szkołach podstawowych telefon, i to nie byle jaki, ale taki, którym można ściągać muzykę, i który ma też dostęp do Internetu – to standard. Nam udaje się jakoś radzić sobie bez komórki, ale nie wiem, czy w końcu nie ulegnę – przyznaje mama Ani.

Kontakt przede wszystkim

Postawy rodziców oraz dzieci wobec problemu posiadania przez uczniów telefonów komórkowych zbadała firma CenterNet, organizator...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8222

Spis treści
Zamów abonament