Uroda z apteki
Producenci sprzedawanych w aptekach kremów hipoalergicznych wyznają zasadę: im mniej składników, tym lepiej, bo maleje szansa na podrażnienie lub uczulenie skóry. Dlatego ich kremy zawierają zwykle od kilku do kilkunastu składników. Dla porównania – przeciętny krem z drogerii zawiera ich około 30.
Apteki stają się coraz popularniejszym miejscem sprzedaży produktów kosmetycznych, wśród których znaczącą grupę stanowią specjalistyczne kosmetyki, tzw. dermokosmetyki. Są to produkty pośrednie między kosmetykami pielęgnacyjnymi a lekami stosowanymi miejscowo w leczeniu różnych dolegliwości skórnych. W wyborze produktu dostosowanego do wymagań skóry klientom aptek pomagają zatrudnione tam dermokonsultantki oraz specjalistyczny sprzęt pomiarowy znajdujący się w niektórych aptekach.
Do zadań specjalnych
Czym się różnią dermokosmetyki od zwykłych kosmetyków? Przede wszystkim dermokosmetyki skierowane są do osób z cerą problemową, np. alergiczną, łuszczycową, z trądzikiem, przebarwieniami, czy też po naświetlaniach w radioterapii. Krótko mówiąc, preparaty te odpowiadają na wszystkie potrzeby i problemy skóry, minimalizując ryzyko wystąpienia uczuleń i alergii, powszechnych po stosowaniu popularnych kosmetyków drogeryjnych.
Dermokosmetyki to także istotna pomoc dla lekarza dermatologa. W przypadku pacjentów z wczesnymi objawami chorób skóry, np. trądzika różowatego czy łojotokowego zapalenia skóry, użycie poleconego przez dermatologa dermokosmetyku poprawia kondycję skóry i powstrzymuje rozwój choroby. Bardzo często dermokosmetyki uzupełniają specjalistyczną...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta