TVP bez kultury i historii?
Niepewny los mediów publicznych. Brak jasności w sprawie finansowania wymusi ich szybką komercjalizację
Po przyjęciu w środę przez Sejm ustawy medialnej bez zapisu o gwarantowanej kwocie 900 mln zł na media publiczne te znalazły się w trudnej sytuacji. Teraz ustawa jest w rękach prezydenta. Może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli ustawa trafi do TK, na orzeczenie trzeba będzie poczekać kilkanaście miesięcy. W tym czasie TVP i Polskie Radio nadal będą się utrzymywać z abonamentu. A wpływy z niego po zapowiedziach polityków o jego likwidacji drastycznie spadły.
Sytuacją mocno zaniepokojony jest Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT. – Obawiam się o działanie mediów publicznych nie tylko w 2010 r., ale i w tym roku – mówi. Jego zdaniem, jeśli nowa ustawa medialna nie wejdzie w życie, i nie zmieni się polityka abonamentowa, politycy wykopią grób...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta