Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczekanie przed sądem

19 listopada 2009 | Druga strona | Matylda Młocka

Szczekający pies może doprowadzić właściciela przed sąd. Przekonał się o tym łodzianin Sławomir Marciniec, właściciel owczarka niemieckiego o imieniu Argo. Ujadanie jego ulubieńca przeszkadzało sąsiadce nawet w ciągu dnia. Złożyła skargę do sądu.

– Niech sąd orzeknie, czy to jest moja wina, że pies szczekał, czy wina opatrzności – mówił przed rozprawą Marciniec. A sąsiadka – jak się okazało podczas rozprawy – ma więcej pretensji. Zarzuciła właścicielowi również, że nie umie prowadzić psa na smyczy i nie reaguje na jego agresywne zachowanie. Marciniec ripostował, przypominając, że sąsiadka wielokrotnie prowokowała jego psa do szczekania, krzycząc i klaszcząc.

Sąd odroczył sprawę do stycznia. Sprawa Marcińca może być efektem nadinterpretowania lokalnego przepisu o całodobowej ciszy domowej.

– W kodeksie wykroczeń jest zapis, że nie należy zakłócać spokoju i ciszy nocnej. Jeżeli kot będzie miauczał całą noc, to można zgłosić do straży miejskiej, że właściciel nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – tłumaczy Anna Kuźnicka z urzędu miasta.

Natomiast w dzień można szczekać i miauczeć do woli.

Brak okładki

Wydanie: 8477

Spis treści
Zamów abonament