O piłkę walczą Kamil Kosowski i Jaime Peters
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Fotorzepa

Polska – Kanada 1:0. Słaby przeciwnik, dużo emocji, Franciszek Smuda zadowolony

Gdybyśmy wygrali z Rumunią 5:0, to narysowalibyśmy fałszywy obraz polskiej piłki – mówił Smuda po debiucie w roli selekcjonera reprezentacji. Wczoraj w Bydgoszczy Polacy powinni wygrać z Kanadą przynajmniej 5:0, ale udało się im strzelić tylko jednego gola.

Rywale w rankingu FIFA są o dwa miejsca wyżej od Polski, ale byli bardzo słabi. Do kraju wrócą, wspominając wycieczkę do Gdańska i Torunia, ale czy zapamiętali nazwisko któregoś z polskich piłkarzy – wątpliwe.

Jest gol!

Smuda wygrał, przełamał passę czterech porażek z rzędu, kibice po 378 minutach doczekali się wreszcie gola, ale Polacy męczyli się z rywalem, który futbolu dopiero się uczy.

W drugiej połowie zadebiutował 19-letni Wojciech Szczęsny, za bramką stał jego ojciec Maciej, który chociaż zdobywał mistrzostwo Polski z czterema różnymi klubami, kariery w reprezentacji nie zrobił. Szczęsny senior skakał przy każdej interwencji syna. Wojtek jest zwinny, inteligentny i na razie z czystym umysłem. W meczu z Kanadą wielu okazji do pokazania umiejętności nie miał. Co innego jego koledzy z...