Długie oczekiwanie na klientów
Ceny apartamentów i lokali o podwyższonym standardzie będą spadać w większości miast, bo ich właściciele mają ogromne problemy z ich sprzedażą. Zdrożeć mogą jednak mieszkania popularne, ale nie wszędzie
Według analityków spółki Północ Nieruchomości ceny mieszkań popularnych, czyli najtańszych, pozostaną bez zmian w województwie łódzkim, na Górnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim, na Podkarpaciu, na Podlasiu i Białostocczyźnie.
Inaczej będzie w Małopolsce, gdzie, jak mówi Witold Zamorski z działu analiz rynku Północ Nieruchomości, małe zwyżki cen notują tanie mieszkania deweloperskie oraz nieduże lub średnie lokale w budynkach z wielkiej płyty. Popyt na lokale popularne w drugim kwartale w tym rejonie kraju może rosnąć, podaż utrzyma się zaś na podobnym poziomie.
Gorzej wygląda sytuacja w przypadku mieszkań o podwyższonym standardzie. – Ten segment rynku ratuje się obniżkami cen, ale długo potrwa, zanim wyjdzie na prostą. Przeceny notują także apartamenty. Decyduje o tym dość wąska klientela, z której w zeszłym roku odpadli już także inwestorzy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta