Wiele spraw można załatwić przez Internet i telefon
Wybierając fundusz emerytalny, najczęściej kierujemy się wynikami inwestycyjnymi. Są one bardzo ważne, ponieważ mają wpływ na wysokość przyszłej emerytury. Ale istotne są również inne kryteria, na przykład jakość obsługi klientów
Poprosiliśmy fundusze emerytalne o informacje na temat tego, co oferują klientom. Otrzymaliśmy informacje od 12 spośród 14 działających na naszym rynku (oprócz Polsatu i Warty).
Z nadesłanych odpowiedzi wynika, że wszystkie OFE mają strony internetowe, na których można znaleźć niezbędne informacje, w tym kalkulatory emerytalne. Wszystkie udostępniają również klientom infolinie. Tylko w Pocztylionie nie ma możliwości sprawdzenia przez Internet stanu konta emerytalnego, ostatniej składki, historii wpłat, danych osobowych. Informacje o rachunku można tam otrzymać drogą elektroniczną (po wcześniejszym wysłaniu wniosku), telefonicznie i drogą tradycyjną – pocztą.
Choć wszystkie OFE mają infolinie, uzyskanie za ich pośrednictwem informacji na temat tego, ile uzbieraliśmy na koncie, nie zawsze jest możliwe. Zwykle za pośrednictwem centrów telefonicznych można zdobyć podstawowe informacje o funduszu, zasadach podpisywania umów. Można także zgłosić potrzebę zmiany danych w umowie czy poprosić o wyciąg z konta. Klienci m.in. Nordei, Pekao, Aegonu czy Allianzu przez infolinię, po podaniu kodu PIN, mogą sprawdzić stan rachunku. W Allianzu i PZU Złota Jesień saldo rachunku i ostatnią transakcję można też sprawdzić w automatycznym systemie obsługi telefonicznej (IVR).
Umowę trzeba podpisać
PKO BP Bankowy jako jedyny na rynku oferuje konto w OFE zintegrowane z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta