„Sowiński” mistrzem!

17 czerwca 2010 | Życie Warszawy | Jan Zabieglik
autor zdjęcia: Przemek Wierzchowski
źródło: Fotorzepa

Trzeci mecz w finale I ligi Szkolnej Ligi Siatkówki chłopców wygrało III LO im. gen. J. Sowińskiego 2:1 (-20, 27, 12) i zostało po raz pierwszy w historii mistrzem SLS. Trenerem zespołu jest Andrzej Kepel.

Wygrana „Sowińskiego” to spora niespodzianka, choć nie sensacja. Wydawało się przed finałem, że większe szanse ma „Dobiszewski”, który wygrał pierwszy mecz na boisku rywala łatwo 2:0. Jednak potem u siebie przegrał dwa spotkania po 1:2.

W ostatnim meczu, przy prowadzeniu przez „Dobiszewskiego” 1:0 w setach, „Sowiński” wygrał drugiego seta 29:27. Według trenera Kepela, w zespole szczególnie wyróżnił się atakujący Robert Nikonowicz. Na wysokim poziomie grali również Jakub Linka i Mateusz Biernat.

Podsumowanie sezonu 2009/2010 za tydzień.