Obsługa kasy zapomogowo-pożyczkowej bez dodatkowej rekompensaty
Osoba, która prowadzi księgowość PKZP, nie musi dostawać za to osobnego wynagrodzenia. Nawet jeśli takie zadanie nie jest wymienione w jej zakresie obowiązków. Jednak o tym, czy jest to prawidłowe, decyduje kilka czynników
Osoba prowadząca księgowość pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej miała do 1997 r. odrębną umowę o pracę w wymiarze 1/2 etatu.
Od 1997 r. obowiązki te przekazane zostały (bez poszerzenia dotychczasowego zakresu czynności) najpierw zatrudnionym w sekcji płac, a następnie księgowości. W 2001 r., kiedy podjęłam pracę w księgowości, poszerzono zakres moich obowiązków o księgowość PKZP.
Od stycznia 2004 r. pracuję w innej, niezwiązanej z księgowością, komórce, ale nie wskazano mi osoby, której miałabym przekazać dokumenty PKZP. W związku z tym prowadzę księgowość kasy do dziś, choć nie mam tego w zakresie obowiązków. Czy mam podstawy do żądania wynagrodzenia za obsługę PKZP? – pyta czytelniczka.
Rozporządzenie z 19 grudnia 1992 r. w sprawie pracowniczych kas zapomogowo-pożyczkowych oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w zakładach pracy (DzU nr 100, poz....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta