Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

To, co wydasz na kasę fiskalną, możesz odliczyć

11 października 2010 | Gazeta prawa i podatków | Łukasz Sitek

Podatnicy, którzy rozpoczną w obowiązującym ich terminie ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego, mogą odliczyć kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących

Wynika to jednoznacznie z przepisów ustawy o VAT (art. 111 ust. 4) oraz z odpowiedzi ministra finansów na interpelację poselską nr 17346.

Odliczenie jest jednak limitowane. Z ustawy o VAT wynika, że wynosi ono 90 proc. ceny zakupu (netto), nie więcej jednak niż 700 zł.

Podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą w składanych deklaracjach odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania.

Gdy podatnik rozpoczął ewidencjonowanie obrotu w obowiązujących terminach i wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od VAT lub jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 8749

Spis treści
Zamów abonament