Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Leasing rośnie dzięki autom z kratką

11 października 2010 | Ekonomia | Katarzyna Ostrowska
Branża liczy na coraz większe obroty. Ale wiele przedsiębiorstw w Polsce wciąż nie decyduje się na rozpoczęcie nowych inwestycji.
źródło: Rzeczpospolita
Branża liczy na coraz większe obroty. Ale wiele przedsiębiorstw w Polsce wciąż nie decyduje się na rozpoczęcie nowych inwestycji.

Wartość finansowania udzielonego przez firmy leasingowe wzrośnie w tym roku o około 10 proc.

Rynek leasingu rośnie w tym roku dzięki sprzedaży samochodów osobowych z tzw. kratką, ciągników siodłowych oraz maszyn dla branży medycznej i rolniczej. Według ostrożnych szacunków cały rynek wzrośnie w tym roku o kilka procent (5 – 8 proc.). Więksi optymiści wskazują na 10 lub nawet 15 proc. W 2009 r. branża udzieliła finansowania firmom na 23 mld zł i oznaczało to rekordowy, bo wynoszący 30 proc., spadek w porównaniu z poprzednim rokiem.

Gdyby nie planowane przez rząd ograniczenia w odliczaniu podatku VAT od aut z kratką oraz wzmożona aktywność w udzielaniu pożyczek przez firmy leasingowe, sytuacja na rynku w tym roku nie byłaby zapewne aż tak dobra. Zwłaszcza że choć w tym roku wartość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8749

Spis treści
Zamów abonament