Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Związki nieco łagodnieją

11 października 2010 | Ekonomia | Aleksandra Fandrejewska
Rekordowe pod względem liczby związkowców są kopalnie.  W niektórych pracownicy należą do więcej niż jednej organizacji.
źródło: Rzeczpospolita
Rekordowe pod względem liczby związkowców są kopalnie. W niektórych pracownicy należą do więcej niż jednej organizacji.

W najbliższych dniach szykują się kolejne protesty związkowców. Najczęściej z roszczeniami występują pracownicy energetyki. Liczba sporów związków z pracodawcami jednak systematycznie spada

Warszawianie jeszcze nie zapomnieli demonstracji pracowników budżetówki, klienci sieci supermarketów pamiętają strajk włoski z ostatniego czwartku, a już szykuje się kolejny protest. OPZZ Przewoźników chce zablokować centrum stolicy.

W skali kraju mamy jednak coraz mniej sporów pracodawców ze związkowcami.

W zeszłym roku było ich niespełna tysiąc. To 12 razy mniej niż dwa lata temu i najmniej od pięciu lat. Tak wynika z najnowszych informacji Ministerstwa Pracy, do których dotarła „Rz”. Bastionem związkowców są instytucje i firmy kontrolowane przez administrację publiczną. W największych spółkach kontrolowanych przez państwo średnio do organizacji pracowniczych należy 70 proc. załóg, a w niektórych „uzwiązkowienie” przekracza 90 proc. Przeciętna dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8749

Spis treści
Zamów abonament