Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrost wartości jednostek ważniejszy niż odsetki

28 października 2010 | Moje Pieniądze | Piotr Ceregra

Lokaty z funduszem są proponowane głównie konserwatywnym klientom, wybierającym dotąd typowe depozyty bankowe. Ale powinny po nie sięgać tylko osoby przekonane o sensie inwestowania w fundusze

Decydując się na łączony produkt typu lokata plus fundusz, część środków wpłacamy w banku na zwykły depozyt, a za część (równą tej pierwszej lub nawet większą) kupujemy jednostki wybranego funduszu. Tym, co ma przyciągać klientów do tej formy pomnażania oszczędności, jest przede wszystkim oprocentowanie depozytu, zwykle znacznie wyższe od stawek rynkowych. Proste wyliczenie pokazuje jednak, że to stopa zwrotu z funduszu decyduje o tym, jak bardzo opłacalna okaże się cała inwestycja.

Szczegóły obliczeń zależą oczywiście od konstrukcji danego produktu, m.in. od tego, jaką kwotę można wpłacić na promocyjny depozyt i jak długo trzeba przetrzymać jednostki.

Lokata z oprocentowaniem wyższym od rynkowego jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8764

Spis treści
Zamów abonament