Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łatwiej będzie zarabiać przed emeryturą

28 października 2010 | Prawo | Mateusz Rzemek

Posłowie chcą zmienić limity zarobków dla osób pobierających świadczenie przedemerytalne i uprościć zasady jego zawieszania

Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (DzU nr 120, poz. 1252 i z 2009 r. nr 6, poz. 33). Posłowie z Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęli wczoraj pracę nad tymi zmianami. Po pierwszym czytaniu nowelę skierowano do podkomisji nadzwyczajnej.

Prostsze zasady

Projekt przewiduje modyfikację przepisów dotyczących zawieszania prawa do świadczenia i zasiłku przedemerytalnego w razie osiągania przychodów przez osobę uprawnioną do tego świadczenia.

Dziś świadczenie przedemerytalne ulega zmniejszeniu w razie osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego (przychodu z tytułu zatrudnienia, służby czy innej pracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8764

Spis treści
Zamów abonament