Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Medialne oszczerstwa wobec Polski

28 października 2010 | Publicystyka, Opinie | Alex Storożyński
źródło: www.poland.us

- Określenie „polski obóz koncentracyjny” jest jak orwellowska nowomowa, która ofiarę zmienia w sprawcę i zafałszowuje historię – pisze amerykański dziennikarz

Urodzony w Nowym Jorku naczelny rabin Polski Michael Schudrich mówi, że „oskarżanie Polaków o udział w Holokauście jest grzechem”. Mimo to amerykańscy dziennikarze robią to regularnie, nazywając Auschwitz polskim obozem koncentracyjnym. To rewizjonizm Holokaustu.

Nazistowskie obozy koncentracyjne były budowane przez Niemców, prowadzone przez Niemców i strzeżone przez Niemców. Ich ofiarami byli Polacy. Redaktorzy gazet usprawiedliwiają użycie terminu „polski obóz koncentracyjny”, tłumacząc, że to skrót określenia „niemiecki obóz koncentracyjny w okupowanej Polsce”. Ale ten skrót to orwellowska nowomowa, która ofiarę zmienia w sprawcę i zafałszowuje historię. Utrwala ona ignorancję w kwestii Holokaustu i sprawia, że łatwowierni czytelnicy mogą pomyśleć, iż to Polacy budowali obozy śmierci. Tymczasem fabryka śmierci – Auschwitz – była wymysłem Niemców, a mordowano w niej zarówno polskich żydów, jak i katolików.

Lenistwo czy nikczemność

1 września 1939 roku Niemcy, stosując taktykę wojny błyskawicznej, uderzyli na Polskę, by palić miasta, niewolić ludzi, budować komory gazowe, a także mordować żydów i zabijać polskich chrześcijan, którzy im pomagali. Dwa tygodnie później Rosja Sowiecka wysłała czołgi na tereny wschodniej Polski, aby powybijać jej przywódców i zniszczyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8764

Spis treści
Zamów abonament