Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Działa Jeremie, rusza Jessica

28 października 2010 | Euro dla regionów | Artur Osiecki
Zachodniopomorskie projekty kluczowe. Obecnie na liście projektów indywidualnych znajdują się 72 inwestycje.  Całkowita wartość wszystkich projektów z tej puli wynosi łącznie prawie 3,1 mld zł,  a całkowita maksymalna kwota dofinansowania ze środków unijnych to bez mała 956 mln zł.
źródło: Rzeczpospolita
Zachodniopomorskie projekty kluczowe. Obecnie na liście projektów indywidualnych znajdują się 72 inwestycje. Całkowita wartość wszystkich projektów z tej puli wynosi łącznie prawie 3,1 mld zł, a całkowita maksymalna kwota dofinansowania ze środków unijnych to bez mała 956 mln zł.

Zachodniopomorskie jako jeden z trzech regionów w Polsce wdraża dwa finansowe projekty unijne

Na wdrażanie obu inicjatyw w ramach programu regionalnego województwo zachodniopomorskie zdecydowało się w 2009 r., choć analizy trwały już od 2007 r. – Rozwój Pomorza Zachodniego uzupełniają dwa innowacyjne instrumenty finansowania zwrotnego – inicjatywy Jeremie i Jessica. Służą one finansowaniu projektów realizowanych przez małe i średnie firmy oraz rewitalizacji miast. Środki z nich są dostępne nawet w sytuacji, gdy wyczerpią się już w programie pieniądze na dotacje bezpośrednie – wyjaśnia Marcin Szmyt, dyrektor Wydziału Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Gdy kończą się dotacje

Celem inicjatywy Jeremie jest ułatwienie dostępu do kapitału...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8764

Spis treści
Zamów abonament