Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

28 października 2010 | Ekonomia | Dział ekonomiczy

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła ma połączenie Santander Consumer Bank i AIG Bank Polska. Wcześniej, w maju 2010 r., KNF wydała zgodę na transakcję (umowa inwestycyjna została podpisana w lipcu ub.r.). We wrześniu grupa Santander wygrała przetarg na kupno 70 proc. udziałów BZ WBK.

—krześ

FINANSE

Ponad połowa Polaków (58 proc.) jest zdania, że warto oszczędzać – wynika z badań Pentoru na zlecenie Fundacji Kronenberga. To mniej niż w ubiegłym roku, kiedy taką opinię wyrażało 66 proc. badanych. Regularnie co miesiąc oszczędza jedynie 10 proc. Polaków, a 45 proc. robi to mniej lub bardziej regularnie. 86 proc. z nas nie oszczędza na emeryturę poza ZUS i OFE, a tylko 7 proc. inwestuje.

—k.o.

Wartość zadłużenia firm, samorządów i banków z tytułu emisji obligacji na koniec września wyniosła 63,3 mld zł – wynika z danych Fitch Polska. Zwiększyła się w ciągu roku o 47 proc. Natomiast w czasie ostatniego kwartału wzrosła o 7,7 proc.

—k.o.

Deutsche Bank, największy bank w Niemczech, zakończył trzeci kwartał stratą w wysokości 1,21 mld euro, mniejszą od prognozowanych 1,52 mld euro. Stratę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8764

Spis treści
Zamów abonament