Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska to luksusowy zaścianek

28 października 2010 | Ekonomia | Piotr Mazurkiewicz
Na rynek powoli wraca optymizm. Sprzedaż dóbr luksusowych na świecie w tym roku wzrośnie. Branża jest w coraz lepszych nastrojach, choć potentaci nawet  w kryzysowych latach notowali wzrost sprzedaży.
źródło: Rzeczpospolita
Na rynek powoli wraca optymizm. Sprzedaż dóbr luksusowych na świecie w tym roku wzrośnie. Branża jest w coraz lepszych nastrojach, choć potentaci nawet w kryzysowych latach notowali wzrost sprzedaży.
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa

Polacy za marki z najwyższej półki wciąż uważają lepsze towary masowe

Badania przeprowadzone przez SGH potwierdzają, że jeśli chodzi o rynek towarów luksusowych, ciągle jesteśmy europejskim zaściankiem. Spośród siedmiu najcenniejszych marek odzieżowo-biżuteryjnych w Polsce obecne są jedynie dwie, i to z końcówki tego zestawienia, czyli Armani i Burberry. W przypadku potentatów branży i jednocześnie najwyżej ocenianych przez rynek, jak Louis Vuitton, Gucci i Hermes, widoki na otwarcie butików są nadal słabe. Choć od lat się o nich spekuluje, to jednak konkretów brak. Tymczasem Luis Vuitton ma już od dawna sklepy w Pradze, Budapeszcie czy Kijowie.

Stąd trudno się dziwić, że skoro tych marek na ulicach nie widać, to w badaniu uzyskiwały jedynie jednocyfrowy poziom wskazań. – Drogie marki nie są w Polsce tak znane. Z kolei taki Adidas u nas mocno kojarzy się z marką zachodnią, a więc lepszą, którą jednocześnie można kupić bez problemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8764

Spis treści
Zamów abonament