Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bestsellery

05 lutego 2011 | Plus Minus | Krzysztof Masłoń Anna Pietruczak
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Książki stycznia

1. „RockManna, czyli jak nie zostałem saksofonistą” Wojciecha Manna należy smakować zdanie po zdaniu. Przypominając, jak powoli we wczesnych latach 60. Polskie Radio otwierało się na muzykę zachodnią, podkreśla, że: „Najbardziej wrogie i niebezpieczne było wszystko, co trąciło językiem angielskim. Oczywiście jeszcze groźniejsze i bardziej nieprzyjazne były pieśni śpiewane po zachodnioniemiecku, ale tamtejsza twórczość rozrywkowa była równie poetycka i porywająca jak działania Luftwaffe. Z kolei piosenki śpiewane w języku wschodnioniemieckim chętniej puszczano, ale były też jeszcze okropniejsze od tych z NRF. Tak więc czujni redaktorzy przede wszystkim blokowali angielszczyznę”.

2. Wojciech Cejrowski, autor „Podróżnika WC”, powiada: „Polska – moja matka, Meksyk – moja żona”. „Nadal kocha mamusię; jak mamusia w potrzebie, to się przyjeżdża albo na święta, albo pranie zrobić, albo po prostu, żeby sprawdzić, jak mamusi się wiedzie, no ale ma też swój dom i swoje życie gdzie indziej. Wybrał Meksyk, bo jest tam doskonała muzyka, doskonała kuchnia, doskonały klimat, doskonały pejzaż i doskonali ludzie. Wszystko, absolutnie wszystko mu się tam podoba”. Zdaje się, że jednak najbardziej przypadło mu do gustu to, że gdy pojechał tam po raz pierwszy, w Polsce było -17, a tam +38 stopni Celsjusza w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8845

Spis treści
Zamów abonament