Nowsze lokale nie tanieją
Sprzedający wystawiają lokale zbyt drogie na kieszeń większości potencjalnych nabywców. Wolą czekać, aż znajdzie się klient gotów zapłacić żądaną kwotę, niż dać rabat. Ceny trzymają głównie mieszkania z Mokotowa, Śródmieścia i Żoliborza
Mieszkania w osiedlach wybudowanych po 2000 r., dobrze zlokalizowane cieszą się największym zainteresowaniem. Ich ceny wywoławcze są jednak wysokie w porównaniu z lokalami sprzed 2000 r., bo średnio wynoszą ok. 10 tys. zł za mkw.
– Ostatnio coraz więcej klientów decyduje się na mieszkania ze starszych budynków, gorzej położone, gdyż najbardziej liczącym się przy wyborze kryterium jest cena lokalu – uważa Edyta Krakowiak z Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości (WGLiN).
Dodaje, że stawki za nowsze lokale z reguły są przeszacowane. – Rozbieżność między oczekiwaniami kupujących i sprzedających sięga nawet 30 proc. wartości mieszkania – wylicza Krakowiak.
Zawyżone stawki
Ewa Orłowska z agencji Polanowscy twierdzi, że na nowszych osiedlach na Żoliborzu czy Mokotowie klienci kupują zwykle kawalerki lub dwa pokoje. Zainteresowanie tymi ofertami jest bardzo duże. Jednak zdaniem Małgorzaty Pajor z Ober-Haus do wielu transakcji nie dochodzi ze względu na ich wysokie ceny. Tzw....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta