Zamiana należności na gotówkę
Faktoring| Poprawia płynność finansową, gdyż przedsiębiorstwo od razu dostaje część pieniędzy za wystawione faktury
W czasie spowolnienia gospodarczego przedsiębiorstwa mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej głównie z powodu pogarszającej się dyscypliny płatniczej oraz trudniejszego dostępu do kredytów bankowych.
– Niekontrolowane zatory płatnicze potrafią w krótkim czasie doprowadzić firmy na skraj bankructwa. Do tego dochodzi zwiększone ryzyko upadłości kontrahentów. Czynniki te nakładają się na mniejsze lub większe zmniejszenie sprzedaży, a co za tym idzie i zysków – mówi Michał Kinkel, prezes AOW Faktoring.
Dawid Naglik, dyrektor zarządzający Departamentem Faktoringu w Banku BPH, dodaje, że okres spowolnienia gospodarczego wymaga od zarządzających zwiększonej koncentracji na sprawach związanych z płynnością finansową, udzielaniem kredytów kupieckich oraz oceną partnerów biznesowych. Faktoring pomaga rozwiązywać te problemy.
– Na rynku jest szeroka oferta finansowania należności, począwszy od tradycyjnego faktoringu z regresem, a skończywszy na wyrafinowanych strukturach finansowania pozabilansowego z różnym podziałem ryzyka występującego w relacji handlowej. Oferty te pozwalają na pozyskanie środków finansowych i uelastycznienie terminów płatności – mówi Paweł Pszczółkowski, specjalista...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta