Dzieło tanie i na ryzyko wykonawcy, że nie otrzyma zapłaty za pracę
Najważniejszą korzyścią ze współpracy w ramach umowy o dzieło jest to, że nie trzeba płacić wynagrodzenia za efekty niezgodne z ustaleniami. Jednak nie każda praca może być przedmiotem takiej współpracy
Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia (art. 627 k.c.). Ważne jest tu osiągnięcie określonego rezultatu, który musi być utrwalony materialnie (np. zbudowanie drewutni).
W pracach sezonowych kontrakt ten można wykorzystywać do zaangażowania do wykonania prac o charakterze jednorazowym, np. zaorania określonego pola, oberwania owoców z danego sadu, pomalowania ogrodzenia.
Przyjmujący zamówienie na wykonanie dzieła nie zobowiązuje się bowiem do wykonywania pracy w ogóle, ale do osiągnięcia konkretnego rezultatu, np. do przeprowadzenia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta