Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzieło tanie i na ryzyko wykonawcy, że nie otrzyma zapłaty za pracę

28 czerwca 2012 | Vademecum kadry i płace | Maciej Nałęcz

Najważniejszą korzyścią ze współpracy w ramach umowy o dzieło jest to, że nie trzeba płacić wynagrodzenia za efekty niezgodne z ustaleniami. Jednak nie każda praca może być przedmiotem takiej współpracy

Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia (art. 627 k.c.). Ważne jest tu osiągnięcie określonego rezultatu, który musi być utrwalony materialnie (np. zbudowanie drewutni).

W pracach sezonowych kontrakt ten można wykorzystywać do zaangażowania do wykonania prac o charakterze jednorazowym, np. zaorania określonego pola, oberwania owoców z danego sadu, pomalowania ogrodzenia.

Przyjmujący zamówienie na wykonanie dzieła nie zobowiązuje się bowiem do wykonywania pracy w ogóle, ale do osiągnięcia konkretnego rezultatu, np. do przeprowadzenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9269

Wydanie: 9269

Spis treści
Zamów abonament