Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lokale-studia dobrze się wynajmują

11 lutego 2013 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
53-metrowe studio przy ul. Augustówka kosztuje 468 tys. zł
źródło: Metrohouse & Partnerzy
53-metrowe studio przy ul. Augustówka kosztuje 468 tys. zł

Za studio na Śródmieściu trzeba zapłacić nawet ponad 10 tys. zł za mkw. Na Pradze wystarczy 8 tys. zł.

Tomasz Piętowski, analityk z portalu nieruchomości Domy.pl,  wyjaśnia, że mianem studia określa się lokal, który tworzą tylko dwa pomieszczenia – pokój oraz łazienka. – Pokój pełni funkcje salonu, sypialni i kuchni, która jest najczęściej wydzieloną częścią pomieszczenia – mówi analityk.

Powierzchnia studia nie ma większego znaczenia. – Zazwyczaj to małe, 30-kilkumetrowe mieszkanie. Studiem możemy jednak nazwać także lokal o powierzchni 70 mkw. Wiele loftów to właśnie duże i przestronne studia – podkreśla Tomasz Piętowski.

Na nowych osiedlach

Także Marcin Jańczuk z sieciowej agencji Metrohouse & Partnerzy ocenia, że metraż studia jest sprawą drugorzędną. – Choć mieszkania typu studio są kojarzone raczej z powierzchniami nie większymi niż ok. 40 mkw., to równie dobrze układ o wiele większych mieszkań upoważnia do nazwania go takim mianem – potwierdza Marcin Jańczuk. – Największe znaczenie ma rozmieszczenie pomieszczeń – funkcjonalność oparta na połączeniu ze sobą salonu, jadalni i kuchni w jedno pomieszczenie.

Tomasz Piętowski zauważa, że terminem studio w wielu ogłoszeniach sprzedaży czy wynajmu określa się błędnie kawalerki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament