Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mały boks dla mniejszej firmy

11 lutego 2013 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Ile kosztuje wynajęcie powierzchni magazynowej
źródło: Rzeczpospolita
Ile kosztuje wynajęcie powierzchni magazynowej

Niewielki najemca ma szanse na magazyn w profesjonalnym parku.

Deweloperzy dużych parków magazynowych postanowili wyprowadzić małe przedsiębiorstwa z garaży. – Z myślą o firmach, które potrzebują powierzchni magazynowej, jakiej nie można wydzielić w obiektach wielkopowierzchniowych, powstał nowy produkt: small business units, tzw. SBU. W odróżnieniu od parków logistycznych oferujących duże magazyny, inwestycje SBU wyróżniają się położeniem w biznesowo-przemysłowych dzielnicach dużych miast – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny firmy Segro.

– Pojawienie się w ofercie modułów typu SBU jest odpowiedzią na potrzeby firm działających w mniejszej skali, które zgłaszają zapotrzebowanie na kilkusetmetrowe moduły biznesowe z przeznaczeniem na biura, małe magazyny oraz lekką produkcję – dodaje.

Dla kogo SBU?

Bartosz Mierzwiak, wiceprezes firmy deweloperskiej Prologis Polska, mówi, że small business units powstały z myślą o firmach rozwijających się, które wynajem małych modułów traktują jako okres przejściowy bądź początek profesjonalizacji procesu magazynowania i dystrybucji.

– To również rozwiązanie dla firm, które ze względu na wielkość sprzedaży nie potrzebują dużej przestrzeni magazynowej, ale cenią sobie wysoką jakość i bezpieczeństwo, jakie gwarantują nowoczesne obiekty dystrybucyjne. Należy tu wspomnieć o firmach, które powierzchnię magazynową...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament