Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy nie chcą szaleństw

11 lutego 2013 | Druga strona | Dominik Zdort

Polacy deklarują, że mają dość politycznej wojny, która trwa od lat w Polsce. Chcieliby – jak wynika z dzisiejszego sondażu opublikowanego w „Rzeczpospolitej" – odesłać na polityczną emeryturę obu najważniejszych w kraju polityków: Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

To badanie dobitnie pokazuje, co myślimy o polskiej scenie politycznej. Tyle tylko, że jesteśmy racjonalni, gdy na chłodno wypełniamy ankiety Homo Homini, ale zapominamy o naszych refleksjach, kiedy dochodzi do oceny konkretnych sporów i politycznych działań. Wtedy okazuje się, jak niewiele z naszych refleksji wynika. Nadal dla elektoratu Platformy Obywatelskiej najbardziej wiarygodnym politykiem jest Tusk, a dla prawicowej opozycji – Kaczyński. Nadal to ich wypowiedzi wyznaczają tematy najważniejszych społecznych debat, a ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament