Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej chętnych na małe kawalerki

11 lutego 2013 | Ekonomia | Aneta Gawrońska
Dyrekcyjna 33 to nowy projekt  spółki Atal
źródło: Materiały Inwestora
Dyrekcyjna 33 to nowy projekt spółki Atal

Na jednopokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba mieć ok. 200 tysięcy złotych. Tyle samo we Wrocławiu.

Z nowymi inwestycjami chce w tym roku ruszyć Budimex Nieruchomości. Na warszawskim Mokotowie przy ul. Bluszczańskiej ma powstać osiedle Wiślany Mokotów.

W pierwszym etapie deweloper zaplanował 152 mieszkania. Kawalerki będą mieć powierzchnię od 27 do 33 mkw. Powstaną też lokale z dwoma, trzema i czterema pokojami. Metraż tych ostatnich: od 68 do 81 mkw.

Także pięciopokojowe

Budimex planuje też budowę osiedla Przy Rolnej w Poznaniu. W Krakowie z kolei wiosną tego roku ma ruszyć budowa trzeciego etapu osiedla przy ul. Myśliwskiej. Szczegółów deweloper na razie nie zdradza.

Z drugim etapem osiedla Patio Avenir przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie wystartował Bouygues Immobilier Polska. Firma zaplanowała mieszkania o powierzchni 28–86 mkw. Jednopokojowych lokali (28–31 mkw.) będzie w tej części inwestycji siedem. Średnie ceny 1 mkw. mieszkań w Patio Avenir (już z wykończeniem) to 7,3 tys. zł. Kawalerkę można kupić od 208 do 230 tys. zł. Ta część osiedla będzie gotowa w trzecim kwartale 2014 roku. Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier, podaje, że jednopokojowe mieszkania stanowią ok. 20 proc. oferty w każdej z prowadzonych przez Bouygues IP inwestycji. – To ważny segment w naszym portfolio. Najmniejsze lokale w dość krótkim czasie znajdują nabywców, bo ich cena całkowita jest najniższa – mówi Krzysztof...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament