Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruszają nowe przetargi na budowę dróg

11 lutego 2013 | Ekonomia | Agnieszka Stefańska
350 mln zł wydał w 2012 r. rząd na przygotowanie nowych inwestycji. W tym roku wydatki  obejmujące wykup nieruchomości, prace dokumentacyjne i archeologiczne wyniosą ok. 470 mln zł.
źródło: Rzeczpospolita
350 mln zł wydał w 2012 r. rząd na przygotowanie nowych inwestycji. W tym roku wydatki obejmujące wykup nieruchomości, prace dokumentacyjne i archeologiczne wyniosą ok. 470 mln zł.

W najbliższym czasie rozpocznie się wybór wykonawców dróg z dotacji UE na lata 2014–2020.

– Pracujemy nad takim zaplanowaniem inwestycji na lata 2014–2020, by nie ogłaszać wszystkich przetargów naraz, by nie było przerwy w realizacji prac między jedną perspektywą a drugą i by budowy były realizowane sukcesywnie, a nie wszystkie w tym samym czasie – mówi „Rz" Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, wiceminister transportu odpowiedzialna za dotacje unijne.

Pierwsze przetargi, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera Donalda Tuska, będą zapewne obejmowały budowę m.in. autostrady A1 od Piotrkowa Trybunalskiego do Pyrzowic, brakujących odcinków trasy S7 od Gdańska do Warszawy i od Warszawy do Krakowa. Mają się także znaleźć wśród nich postępowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament