Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy Węglokoks uratuje kopalnię

11 lutego 2013 | Ekonomia | Karolina Baca-Pogorzelska
Spółka szuka aktywów, a kopalnia Kazimierz-Juliusz potrzebuje inwestora. Czy planujący wejście  w wydobycie eksporter węgla po kupnie m.in. Huty Łabędy zainwestuje teraz w Sosnowcu?
źródło: Rzeczpospolita
Spółka szuka aktywów, a kopalnia Kazimierz-Juliusz potrzebuje inwestora. Czy planujący wejście w wydobycie eksporter węgla po kupnie m.in. Huty Łabędy zainwestuje teraz w Sosnowcu?

Ostatnia kopalnia Zagłębia Dąbrowskiego walczy o byt. Pomoże jej największy eksporter polskiego węgla?

Sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz kończy się złoże. Jeżeli nie powiedzie się jej plan dojścia do złóż nieczynnej kopalni węgla Jan Kanty w Jaworznie wymagający wydrążenia 14 km wyrobisk (inwestycja za co najmniej 600 mln zł), kopalnia zostanie zamknięta.

Jak ustaliła „Rz", inwestycją w ostatniej kopalni w Zagłębiu Dąbrowskim interesuje się największy polski eksporter węgla kamiennego – Węglokoks, który w tym roku ma debiutować na GPW (oferta szacowana jest na 0,5 mld zł).

Walczą o węgiel

– KHW wspiera starania kopalni Kazimierz-Juliusz, przy czym na dziś nie sposób jeszcze mówić o nowych elementach w tej sprawie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament