Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Negocjacje biegły zgodnie z polskimi przewidywaniami

11 lutego 2013 | Kraj | Michał Szułdrzyński
Piotr Serafin uczestniczył w negocjacjach
źródło: Materiały MSZ
Piotr Serafin uczestniczył w negocjacjach

Polska namawiała Niemcy do wsparcia planu Hermana Van Rompuya. Chodziło o to, by szczyt ruszył – mówi „Rz" polski negocjator.

Rz: Budżet UE musi zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski. Przewodniczący PE grozi nawet wetem. Coś się może na niekorzyść dla nas zmienić?

Piotr Serafin, sekretarz stanu w MSZ ds. europejskich: Mam nadzieję, że zmian na gorsze nie będzie, choć mamy świadomość, że negocjacje nie będą łatwe. Prezydencja Irlandzka i przewodniczący Rady Herman Van Rompuy znajdą argumenty, by parlament przekonać.

W nowym budżecie w wielu miejscach mamy wzrosty, na przykład na wymiany studenckie, na transgraniczne połączenia energetyczne. Budżet to nie tylko polityka spójności i rolnictwo, które zostały zresztą zredukowane w porównaniu do wcześniejszej perspektywy. Parlament powinien to wziąć pod uwagę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9459

Wydanie: 9459

Spis treści
Zamów abonament