Rynek nieruchomości czeka ożywienie?
Z początkiem roku zaczęły obowiązywać zapisy tzw. III ustawy deregulacyjnej. Mogą istotnie wpłynąć na zwiększenie zainteresowania leasingiem nieruchomości.
Leasing, w przeciwieństwie do kredytu, nie ma charakteru celowego, a więc pozyskane środki mogą być wykorzystane w sposób dowolny. – Inne istotne korzyści, jakie daje ta usługa, to możliwość dopasowania struktury do indywidualnych potrzeb, pozyskanie długoterminowego finansowania i korzyści podatkowe – wymienia Agnieszka Kaczyńska, dyrektor Pionu Nieruchomości i Inwestycji Strukturyzowanych BRE Leasing.
Wskazuje również na tendencję wzmacniającą w ostatnim czasie popularność leasingu nieruchomości. Firmy posiadające atrakcyjne nieruchomości są gotowe poczekać kilka lat na poprawę koniunktury na rynku nieruchomości, czyli na zwyżkę cen, a do tego czasu „zaparkować" aktywa w firmie leasingowej.
Większość transakcji leasingu nieruchomości to struktury, w których korzystający jest zobowiązany do odkupu nieruchomości na zakończenie okresu leasingu. Nie jest to więc kwestia decyzji, ale zobowiązanie w formie aktu notarialnego do odkupu nieruchomości. Leasing pozabilansowy z opcją odkupu na zakończenie umowy, a więc...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta