Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Długi weekend nie usprawiedliwia

22 stycznia 2014 | Prawo i praktyka | Paweł Sendrowski

Profesjonalista musi wiedzieć, że konieczność uzupełnienia dokumentów lub udzielenia wyjaśnień może nastąpić nawet w czasie dni wolnych od pracy.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wielkopolski Oddział Regionalny prowadziła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukująco-kopiujących. Zamawiający odrzucił ofertę jednego z wykonawców ze względu na brak prawidłowego pełnomocnictwa oraz nieuzupełnienie w wyznaczonym terminie tego braku. Wykonawca wniósł więc odwołanie, zarzucając zamawiającemu naruszenie przepisu art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez określenie nierealnego do spełnienia w stanie faktycznym sprawy terminu wykonania wezwania. Ponadto zarzucił zamawiającemu naruszenie art. 27 ust. 1, 2 i 3 p.z.p. poprzez niezastosowanie formy przekazywania oświadczeń i dokumentów określonej w SIWZ.

Oświadczenia, wnioski oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują zgodnie z wyborem zamawiającego, pisemnie, faksem lub elektronicznie

Jak wskazywał odwołujący, wezwanie do przedłożenia prawidłowego pełnomocnictwa zostało wysłane 28 maja 2013 r., po godz. 13, w formie e-mailowej, a zamawiający wyznaczył termin na uzupełnienie do 31 maja 2013 r. Odwołujący podnosił, że po pierwsze, wezwanie zostało doręczone, gdy już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9744

Wydanie: 9744

Spis treści
Zamów abonament