Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

LOT: cały czas rozmawiamy z Brukselą

22 stycznia 2014 | Ekonomia
Kondycja branży lotniczej
źródło: Rzeczpospolita
Kondycja branży lotniczej

Transport | Linia pod koniec stycznia wyśle kolejny pakiet odpowiedzi na pytania Komisji Europejskiej.

Danuta Walewska

– Naszym celem na ten rok jest powrót do rentowności i dodatni wynik operacyjny na koniec 2014 r. – powiedział wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami prezes LOT Sebastian Mikosz.

– Bardzo chciałbym o tej porze za rok poinformować, że osiągnęliśmy rentowność, ale jest to ogromne wyzwanie, gdyż mamy ograniczenia związane z restrukturyzacją. Ale koniunktura w światowym lotnictwie się poprawia, więc i LOT na niej skorzysta – dodał.

Przyznał, że firma wciąż negocjuje z Brukselą. – Nasza restrukturyzacja zakończy się w październiku 2015 r. Od tego czasu będziemy mogli już się rozwijać. Problem więc polega na przetrwaniu w jak najlepszej kondycji tego ponad półtora roku – mówił szef LOT.

Na początku listopada 2013 r. Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie, aby ocenić, czy przyznanie LOT 804 mln zł (ok. 200 mln euro) wsparcia restrukturyzacyjnego było zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa. Jak pisaliśmy wczoraj, w Brukseli nieoficjalnie się mówi, że KE jest do pomocy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9744

Wydanie: 9744

Spis treści
Zamów abonament