Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zwalczać nadużycia w sieci

22 stycznia 2014 | Prawo i praktyka | Artur Piechocki

Warto do umów telekomunikacyjnych wprowadzać szczególne klauzule, których celem jest zapobieganie generowaniu sztucznego ruchu telekomunikacyjnego.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowała projekt stanowiska w zakresie nadużyć telekomunikacyjnych, w tym zjawiska generowania sztucznego ruchu telekomunikacyjnego. Zgodnie z tym dokumentem nadużycie telekomunikacyjne rozumiane jest jako „wykorzystywanie usług telekomunikacyjnych niezgodnie z ich przeznaczeniem, zawartymi umowami, obowiązującymi przepisami prawa bądź normami technicznymi świadczonych w sieciach stron lub innych sieciach telekomunikacyjnych. Nadużycie telekomunikacyjne może również polegać na generowaniu sztucznego ruchu (ruch telekomunikacyjny inicjowany w sieci telekomunikacyjnej bądź do niej wprowadzany z wykorzystaniem urządzeń i programów, które  mogą generować połączenia, o założonym przez podmiot generujący czasie trwania połączeń od jednego lub wielu numerów abonenckich do jednego lub grupy numerów, mający na celu jedynie jego zarejestrowanie na punkcie styku sieci stron bądź w platformie billingowej w celu uzyskania nieuzasadnionych korzyści finansowych bądź wyrządzenia szkody)".

Nieuczciwe praktyki

Innymi słowy chodzi o wykorzystywanie możliwości, które dają sieci telekomunikacyjne oraz przesyłane w nich sygnały dla osiągania korzyści finansowych niezgodnych z uczciwymi praktykami rynkowymi w zakresie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9744

Wydanie: 9744

Spis treści
Zamów abonament