Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jessica Lange i komisja Hilarego Minca

22 marca 2014 | Plus Minus | Dominik Zdort

Pamiętają państwo Oskara Langego? Był taki ekonomista, szczególnie wpływowy w czasach wczesnego PRL. Na studiach jeszcze pod koniec lat 80. uczyliśmy się z jego podręcznika ekonomii politycznej socjalizmu. Choć może stwierdzenie, że „uczyliśmy się", jest pewnym nadużyciem, bo zasad socjalistycznej ekonomii nie potrafiliśmy ani w ząb zrozumieć, w odróżnieniu od ekonomii kapitalizmu, która była logiczna i jasna. Nawet dla polonistów, a warto wspomnieć, że przedmiot ten wykładał nam sam Roman Kuźniar (tak tak, ukształtowały mnie nie tylko zajęcia u Ireneusza Krzemińskiego i Magdaleny Środy).

Nazwisko profesora Langego, wypisane wielkimi białymi literami na granatowej okładce wymawialiśmy z angielska jako Lendż (nieprawidłowo zresztą), kojarząc je raczej z uroczą amerykańską aktorką Jessiką Lange, aby uczynić bardziej seksowną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9795

Wydanie: 9795

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament