Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mięsna burza u ludowców

22 marca 2014 | Kraj | Eliza Olczyk
Marek Sawicki wzmocnił się po rozgrywce w PSL. Uważany  za następcę szefa partii Władysław Kosiniak-Kamysz przeciwnie, skoro zgodził się wyjechać do Brukseli
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Marek Sawicki wzmocnił się po rozgrywce w PSL. Uważany za następcę szefa partii Władysław Kosiniak-Kamysz przeciwnie, skoro zgodził się wyjechać do Brukseli
Jeśli PSL utrzyma cztery mandaty w PE, Janusz Piechociński może być pewny na dłużej fotela szefa PSL
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Jeśli PSL utrzyma cztery mandaty w PE, Janusz Piechociński może być pewny na dłużej fotela szefa PSL

Janusz Piechociński po zmianie na stanowisku ministra rolnictwa umocnił swoją pozycję w partii. Na krótko.

W PSL już mało kto zdaje się pamiętać o ubiegłotygodniowej burzy wokół dymisji Stanisława Kalemby i powołania na jego miejsce Marka Sawickiego. Ludowcy zajmują się kampanią wyborczą, bo dobrze wiedzą, że ich osobiste powodzenie zależy od powodzenia partii.

Jednak w ubiegłym tygodniu politycy tej partii byli wręcz spanikowani. Kryzys świński porządnie ich wystraszył, a lekarstwo zaaplikowane przez szefa partii Janusza Piechocińskiego się nie spodobało. Mówili, że przed wyborami nie powinno do tego dojść, bo zamieszanie nie służy partii, która w niektórych badaniach spada poniżej progu wyborczego.

Jarosław Kalinowski, przewodniczący Rady Naczelnej PSL, był zbulwersowany, że o dymisji Kalemby i nominacji dla Sawickiego dowiedział się przez telefon. Zwołał posiedzenie prezydium Rady Naczelnej.

Wieprzowina w kampanii

W nieoficjalnych rozmowach politycy PSL przyznawali, że problem na rynku wieprzowiny i protesty rolników uderzają w żywotne interesy partii, bo przekreślają wizerunek Stronnictwa jako jedynego ugrupowania dbającego o interes wsi. Nowy minister rolnictwa jest co prawda wytrawnym politykiem i sprawnym administratorem, ale nie cudotwórcą. Tymczasem ceny skupu wieprzowiny spadły nawet o 30 proc., a na dodatek embargo na polskie mięso nałożyły Rosja, Chiny i Japonia.

–...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9795

Wydanie: 9795

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament