Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wakacje na Krymie, czyli panświnizm

22 marca 2014 | Plus Minus | Filip 
Memches
źródło: Plus Minus

Kiedy jakiś czas temu w moje ręce trafiła płyta duetu Brzóska de Paulus „Wakacje na Westerplatte" (Oficyna Biedota, 2013), nie przypuszczałem, że Rosja zajmie Krym. Owszem, sytuacja na Ukrainie była dość dynamiczna, ale trudno było się spodziewać aż tak daleko idących zmian. O scenariuszach podziału państwa ukraińskiego można było usłyszeć i przeczytać chociażby w połowie ubiegłej dekady, w związku z pomarańczową rewolucją. I żaden z nich się wtedy nie ziścił. Teraz historia nabiera tempa. W tych okolicznościach zmienia się odbiór „Wakacji na Westerplatte".

Za nazwą Brzóska de Paulus kryją się Dariusz Brzóska Brzóskiewicz (autor kultowych, publikowanych niegdyś na łamach periodyku „bruLion", haiku) oraz Paweł Paulus Mazur – artyści związani pod koniec lat 80. ze skandalizującą grupą performerską Totart i od ponad 20 lat podejmujący wspólnie przedsięwzięcia muzyczne. Na ich najnowszy krążek składają się purnonsensowe teksty Brzóski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9795

Wydanie: 9795

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament