Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Papua

22 marca 2014 | Plus Minus | Joanna Szczepkowska

Na początku solennie przyrzekam, że sprawę gender odstawię na długo. Jeszcze tylko ten jeden tekst proszę mi wybaczyć, zwłaszcza że w obliczu innych problemów – choćby Ukrainy – gender wydaje się ideą z zamierzchłych czasów.

Jednak kiedy się traci przyjaciół, można zyskać czas na przemyślenia. Na przykład nad tym, dlaczego właściwie straciło się przyjaciół. Odkąd napisałam na tych łamach list do ks. Dariusza Oko, mam bardzo dużo czasu na przemyślenia. Dlatego postanowiłam rozpracować  całą sprawę od początku. W co się wdałam? Kogo bronię, co zobaczyłam, czego może nie dostrzegłam?

Siadłam przy książkach, przy komputerze i tak właśnie trafiłam na link „Kamil Sipowicz miażdży ks. Oko".  Nie lubię scen brutalnych, więc otworzyłam go niechętnie, ale się okazało, że to po prostu wywiad Moniki Olejnik z przeciwnikiem i z orędownikiem gender.  Jedno z pierwszych zdań, które mnie mocno zastanowiły, powiedziała Monika Olejnik. Aby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9795

Wydanie: 9795

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament