Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kwoty w euro trzeba przeliczyć na złote

07 października 2014 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Zapisy w księdze ujmowane są w języku polskim i w walucie polskiej w sposób staranny, czytelny i trwały, na podstawie prawidłowych i rzetelnych dowodów.

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie handlu płodami rolnymi. Do tej pory wystawiałem i otrzymywałem faktury wyłącznie w złotych. Niedawno nawiązałem współpracę z firmą litewską i obecnie mam finalizować dostawę ziemniaków na Litwę (litewski odbiorca przyjedzie po towar do mojej firmy). Dostawa ta ma zostać zafakturowana w euro. Czy wartość przychodu powinienem zaewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w złotych? A może w euro, czyli w tej walucie, w której będzie wystawiona faktura? – pyta czytelnik.

Przychody fakturowane w walucie obcej (np. w euro) muszą być najpierw przeliczone na złote, gdyż w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zapisy dokonywane są w języku polskim i w walucie polskiej. Zgodnie bowiem z § 12 ust. 1 rozporządzenia ministra finansów w sprawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów zapisy w księdze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9960

Wydanie: 9960

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament