Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzierżawa i dostawa prądu to jedno świadczenie

07 października 2014 | Administracja

Gmina udostępniająca boks na targowisku i odsprzedająca handlarzowi energię elektryczną powinna rozliczać te świadczenia jako jedną usługę najmu.

Bez usługi podstawowej – usługi dzierżawy gruntu, na którym dobudowano boksy handlowe – odsprzedaż energii elektrycznej utraciłaby swój sens. Opłaty z tytułu dostawy energii elektrycznej służą tylko zapewnieniu prawidłowego wykonania i korzystania z usługi głównej – tłumaczył dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, uznając stanowisko gminy wyrażone we wniosku o wydanie interpretacji za nieprawidłowe (nr interpretacji: IPTPP2/443-431/14-2/JS).

Gmina pobiera czynsz od osób wydzierżawiających miejsca na miejskim targowisku. Dzierżawcy zobowiązani są do zapłaty czynszu za okresy kwartalne, w terminie do siedmiu dni od wystawienia faktury. Część dzierżawców obudowała swoje stanowiska handlowe, w skutek czego powstały zamknięte boksy. Do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9960

Wydanie: 9960

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament