Warto stosować wzór opracowany przez ZUS
Uzupełniając wynagrodzenie wliczane do podstawy świadczenia chorobowego z powodu usprawiedliwionych nieobecności i przekroczenia limitu trzydziestokrotności, należy obliczyć średni wskaźnik składek.
- Nasz pracownik zatrudniony w urzędzie marszałkowskim zachorował 10 października 2014 r. Musimy mu wypłacić wynagrodzenie chorobowe. Mimo że otrzymuje on stałą miesięczną pensję, mamy wątpliwości, jak ustalić podstawę jego wymiaru, gdyż w grudniu 2013 r. został przekroczony tzw. limit 30-krotności i pracownik korzystał przez dziesięć dni z zasiłku opiekuńczego, bo chorowało mu dziecko. Jaką kwotę wynagrodzenia za grudzień należy uwzględnić, ustalając obecnie podstawę wynagrodzenia chorobowego? – pyta czytelniczka.
W przedstawionej sytuacji podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta