Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontrolowany ma prawo wziąć udział w przeprowadzeniu dowodu

19 marca 2015 | Dobra Firma | Regina Drabik
WZÓR wniosku o zmianę terminu przeprowadzenia dowodu
źródło: Rzeczpospolita
WZÓR wniosku o zmianę terminu przeprowadzenia dowodu

Strona postępowania może złożyć wniosek o zmianę daty przesłuchania świadka czy dokonania oględzin, ale powinna należycie uzasadnić powód zmiany terminu.

Otrzymaliśmy zawiadomienie z urzędu kontroli skarbowej o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu z zeznań świadka i opinii biegłego. Termin ten nie jest dla nas dogodny, ponieważ w tym samym terminie musimy się stawić w sądzie, gdzie się toczy postępowanie dotyczące wyłudzenia towarów z naszej firmy. Nie możemy przesunąć terminu wyznaczonego przez sąd. Chcemy wziąć udział w przeprowadzeniu dowodu, ponieważ uważamy, że w sposób istotny nasze pytania przyczynią się do wyjaśnienia stanu faktycznego. Czy możemy wnioskować o zmianę terminu, a jeśli tak, to w jaki sposób? – pyta czytelnik.

Zgodnie z art. 289 § 1 ordynacji podatkowej (dalej: o.p.) kontrolowany podatnik musi zostać zawiadomiony o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu z zeznań świadków i opinii biegłych. Taka informacja musi zostać przekazana kontrolowanemu przynajmniej na trzy dni przed terminem przeprowadzenia takiego dowodu.

Ustawodawca umożliwił kontrolowanemu uczestniczenie w istotnych czynnościach dowodowych podejmowanych w trakcie kontroli podatkowej.

Strona ma prawo wziąć udział w przeprowadzaniu dowodu, a obowiązkiem organu podatkowego jest powiadomienie jej o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu np. z zeznań świadka, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10094

Wydanie: 10094

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament