Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrób sobie operację nad Wisłą. Tanio i dobrze

19 marca 2015 | Ekonomia

ZDROWIE | Obcokrajowcy odwiedzają stomatologów i chirurgów plastycznych. Rynek wart jest już 1,4 mld zł.

ADAM WOŹNIAK

Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej (PSTM) wartość polskiego rynku turystki medycznej sięgnęła w ubiegłym roku 1,4 miliarda złotych. To o jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Z usług polskich klinik i gabinetów skorzystało blisko 390 tys. obcokrajowców. Zwiększyła się także wartość jednostkowego zabiegu: jeśli w 2011 roku zagraniczny pacjent wydawał średnio 2,4 tys. zł, to w roku ubiegłym już 3,6 tys. zł.

Prognozy są optymistyczne. – Przewidujemy dalszy wzrost rynku polskiej turystyki medycznej na poziomie 10 proc. rocznie – twierdzi prezes PSTM Artur Gosk. Szczególnie duży popyt utrzymuje się na usługi stomatologiczne, także na chirurgię plastyczną. Ale obcokrajowcy coraz bardziej zainteresowani są neurochirurgią i ortopedią, a najbardziej onkologią.

Konkurencyjni cenowo

W porównaniu z zagranicą oferujemy korzystne ceny. Jeśli za lifting twarzy trzeba w USA zapłacić równowartość 60 tys. zł, to w Polsce ok. 10 tys. zł. By-passy za oceanem to w przeliczeniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10094

Wydanie: 10094

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament