Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każdy zagraniczny podmiot podlega nowym obowiązkom

07 grudnia 2015 | Podatki | Monika Pogroszewska

Podatnik posiadający 100 proc. udziałów w spółce cypryjskiej, prowadzącej rzeczywistą działalność gospodarczą na Cyprze, nie ma obowiązków dotyczących zagranicznej spółki kontrolowanej.

Monika Pogroszewska

Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 23 listopada 2015 r. (IPPB2/4511-807/15-8/MK) określiła, kiedy zagraniczny podmiot spełnia definicję spółki kontrolowanej.

Z pytaniem zwrócił się podatnik, który jest polskim rezydentem (podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu). Posiada 100 proc. udziałów w spółce cypryjskiej, będącej odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: CypCo). CypCo podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na Cyprze od całości dochodów (jest cypryjskim rezydentem). Spółka zajmuje się działalnością holdingową i inwestycyjną, jak: nabywanie, posiadanie, zarządzanie oraz zbywanie udziałów innych spółek, w tym spółek osobowych. Głównym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10314

Wydanie: 10314

Spis treści
Zamów abonament