O powodach odrzucenia odwołania na posiedzeniu niejawnym
Jeżeli określona czynność zostanie wykonana przez zamawiającego zgodnie z wyrokiem KIO lub sądu okręgowego bądź zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu, nie może być ponownie przedmiotem odwołania.
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej złożone przez wykonawcę od niezgodnej z przepisami czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub od zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany, rozpoznawane jest co do zasady na jawnej rozprawie. Jednakże poprzedza je każdorazowo posiedzenie niejawne, mające na celu ustalenie, czy nie zachodzą przesłanki odrzucenia odwołania określone w art. 189 ust. 2 prawa zamówień publicznych
Zgodnie z pkt 5 powołanego przepisu odwołanie zostanie odrzucone, w przypadku gdy dotyczy czynności, którą zamawiający wykonał zgodnie z treścią wyroku Krajowej Izby Odwoławczej lub sądu, lub – w przypadku uwzględnienia zarzutów w odwołaniu – którą wykonał zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
Powyższa negatywna przesłanka procesowa uwzględnienia odwołania oznacza, że dana czynność zamawiającego nie może być dwukrotnie zaskarżona przez wykonawcę. Jeżeli czynność zostanie wykonana zgodnie z wyrokiem KIO lub sądu okręgowego rozpoznającego skargę bądź też zgodnie z żądaniem wykonawcy zawartym w uwzględnionym przez zamawiającego odwołaniu, nie może być ponownie przedmiotem odwołania.
Stanowisko sądu
Pytanie jednak brzmi, czy wykonawcy przysługuje prawo złożenia odwołania od czynności zamawiającego,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta